Čís. položky 51

Lhotský Zdeněk (Praha 1956)

Mísa Vitrucell
sklo opálově šedé, tavené ve formě technikou Vitrucell, sign. a dat. Zdeněk Lhotský 2014, průměr 33 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora.

Zdeněk Lhotský po studiu na Střední sklářské školy v Železném Brodě absolvoval ateliér prof. Libenského na VŠUP v Praze. Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Tvrdohlaví. V roce 1994 zakládá Studio Lhotský – Pelechov, které se specializuje na techniku tavené plastiky. V tomto oboru je studio na světové špičce, taví se zde díla od nejvýznamnějších sklářských výtvarníků. Zdeněk Lhotský se věnuje i volné tvorbě. V poslední době se zabývá novou metodou tavení skla Vitrucell, kterou dociluje nebývalých světelných a optických kvalit. Nabízená mísa jednoduchého tvaru působí dojmem slepených střepů, objem mísy modeluje světlo procházející jednotlivými buňkami skla.

15.10.2015 - 20:00

Odhadní cena:
CZK 120.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 80.000,-

Lhotský Zdeněk (Praha 1956)

Mísa Vitrucell

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 15.10.2015 - 20:00
Místo konání aukce: ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1
Prohlídka: 01.10. - 15.10.2015